Чемпіонат України з гирьового псорту серед школярів загальгноосвітніх шкіл і ДЮСШ
8 жовтня 2022 року відбувся чемпіонат України з гирьового спорту серед школярів
загальноосвітніх шкіл і ДЮСШ, юнаків і дівчат та студентів вищих навчальних
закладів за правилами Федерації гирьового спорту України.
Змагання були приурочені 30-й річниці Федерації гирьового спорту України та
Міжнародної федерації гирьового спорту і проводились у спортивному корпусі
Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відповідно до
календарного плану фізкультурних і спортивних заходів Комітету з фізичного
виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на 2022 рік та за
погодженням Київської міської військово-цивільної адміністрації. Головний суддя
змагань Юрій Щербина, міжнародна категорія, Київ. Головний секретар Євгеній
Биков, міжнародна категорія, м.Бориспіль. У змаганнях взяли участь близько 80 осіб
– спортсмени віком від 8 до 28 років, , судді, тренери, представники команд, які
представляли 5 регіонів України. Відкрив змагання начальник Київського міського
відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і
науки України Сергій Бобровник, який привітав усіх з Міжнародним днем
студентського спорту та Днем захисника Вітчизни, побажав успіхів на помостах та
вручив учасникам бойових дій, вихованцям НМУ імені О.О.Богомольця Остапу
Попелю і Богдану Черненку подяки Комітету. Під час урочистої частини учасники
вшанували пам’ять воїнів ЗСУ, які загинули в боях з російськими окупантами. У
програмі відкриття виступила група медиків Medikal Cheerleadig Team..
Учасники чемпіонату проявили неабиякий характер і волю до перемоги та
продемонстрували чудову техніку виконання вправ з гирями. Серед школярів
найбільш результативними були команди села Білогородка Бучанського району,
Київської області (тренер Кожушко Олена), м.Борисполя (тренери Биков Євгеній та
Короткова Олена) та Софіївської ДЮСШ Дніпропетровської області (тренер Круглик
Віктор).
У змаганнях серед закладів вищої освіти взяли участь 8 команд.
Перемогу у командному заліку здобула дружна команда Національного медичного
університету імені О.О., Богомольця. На другому місці потужна команда Державного
університету телекомунікацій (м.Київ). Третє місце у Національного університету
«Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Переможці і призери змагань були нагороджені дипломами і медалями, а
переможцям серед студентів вишів була презентована книга Юрія Щербини «Основи
гирьового спорту» , яку вручав сам автор.
Федерація гирьового спорту України висловлює подяку за підтримку в організації і
проведенні змагань Київській міській військово-цивільній адміністрації, Київському
міському відділенні (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, а
також ректорату Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і
особисто ректору НМУ, професору Кучину Ю.Л.
